Авто

Батареї для електрокарів подешевшали на 90 відсотків за останні 10 років

Батареї

Експерти Green Car Congress провели дослідження і з’ясували, що, незважаючи на складнощі автомобільної індустрії, викликані пандемією коронавірусу, за останні десять років вартість акумуляторів електрокарів знизилася майже на 90 відсотків.

Якщо в 2010 році ціна кіловат-години в літій-іонних батареях становила 1200 доларів, то зараз середня вартість вже 132 долари. Експерти відзначають, що така тенденція може в найближчій перспективі вирівняти вартість «зелених» моделей і машин, що використовують ДВС.

Читайте також:  Гібридний наступник Aventador і позашляховий Huracan: Lamborghini розкрила свої плани

Незважаючи на брак мікроелектронних компонентів, зупинки виробництв та інші складнощі, викликані пандемією COVID-19, тільки за останній рік батареї електромобілів подешевшали на шість відсотків.

Найнижчі ціни на акумулятори зараз в Китаї, де вартість кіловат-години становить 111 доларів. Це не дивно, оскільки саме в Піднебесній зосереджена найбільша кількість виробництв електрокарів. У США ціни на батареї вище на 40 відсотків, в Європі – на 60 відсотків.

Така тенденція пов’язана зі зростанням обсягів виробництв. Адже як тільки товар стає масовим, його вартість істотно знижується. Однак у випадку з батареями для електрокарів є свої нюанси.

Читайте також:  Електричний спадкоємець Volkswagen Touran: нове відео та термін прем'єри

Акумуляторам необхідні корисні копалини, а також технології для утилізації. У зв’язку з цим, ціни на АКБ періодично можуть підвищуватися. На думку фахівців, зниження вартості батарей в кінцевому підсумку призведе до того, що “зелений” транспорт стане таким же доступним, як і автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння.

В середині листопада в Швеції розробили літій-іонні акумулятори, що повністю складаються з вторсировини. Для виробництва батарей фахівці використовували перероблений нікель, марганець і кобальт.

Джерело: Green Car Congress