Авто

Запас ходу десяти електромобілів перевірили у реальних умовах

Mercedes-Benz EQS

Журналісти німецького видання Auto Bild провели незвичайний експеримент, головними учасниками якого стали десять популярних електромобілів. Фахівці вирішили перевірити, на скільки кілометрів вистачить моделям повних зарядів акумуляторів, якщо їхати з фіксованою швидкістю 130 кілометрів на годину.

Таким чином, експерти збиралися довести, що заявлений технічними характеристиками запас ходу не завжди збігається з можливостями електромобілів в реальних умовах експлуатації.

При тривалій поїздці по трасі електрокари не завжди можуть задовольнити потреби своїх власників. Якщо в більшості великих мегаполісах знайти зарядну станцію не становить проблем, то за межами міст справи йдуть не так добре. При цьому зі збільшенням швидкості зростає опір повітря, що змушує акумулятор виробляти більше енергії для підтримки руху в заданому ритмі.

Читайте також:  Renault озвучила терміни відмови від двигунів внутрішнього згоряння у Європі

Для проведення експерименту журналісти вирушили на один з німецьких автобанів, де проїхали на десяти електрокарах з фіксованою швидкістю 130 кілометрів на годину.

Найгірше показав себе Mercedes-Benz EQV 300, який на одному заряді батареї зумів подолати всього 273 кілометри. Другим з кінця з результатом (280 кілометрів) став Kia e-Soul. Трохи краще показали себе Hyundai Ioniq 5 і Kia EV6, які проїхали 290 і 295 кілометрів. Volkswagen ID.4 GTX зумів проїхати 332 кілометри.

Відкрив першу п’ятірку Porsche Taycan 4s, за кермом якого фахівцям вдалося проїхати 352 кілометри. Перед ним розташувалися Audi RS e-tron GT і Ford Mustang Mach-E GT з однаковим результатом в 367 кілометрів. На другій сходинці в рейтингу журналістів опинився BMW iX xDrive50, який зумів проїхати 434 кілометри.

Читайте також:  Chery показала брутальний позашляховик із майданчиком для дрону

Найбільший пробіг без підзарядки продемонстрував Mercedes-Benz EQS 580 4matic-444 кілометри. Примітно, що в дослідженні фахівців не було жодної моделі Tesla.