Авто

BMW “поділиться” платформою з виробником Iphone

BMW

У 2017 році в’єтнамський конгломерат Vingroup заснував «дочку» VinFast і зайнявся випуском автомобілів на ліцензійних шасі BMW, заощадивши на розробках не один мільйон доларів.

За даними видання Automotive News Europe, таку ж схему можуть використовувати тайванська Foxconn Technology Group (виробник iPhone, iPad і смартфонів Xiaomi) і уряд Саудівської Аравії. Їх спільне підприємство Velocity займеться виробництвом електромобілів на платформі BMW-але який саме, поки неясно.

Переговори між Foxconn Technology Group і урядом Саудівської Аравії далекі від завершення. Однак якщо вони виявляться успішними, в близькосхідній країні з’явиться новий автовиробник. Спільне підприємство Velocity запустять на гроші Суверенного фонду Саудівської Аравії, що має сукупні активи на 450 мільярдів доларів. А Foxconn буде міноритарним акціонером, зона відповідальності якого-софт, електроніка та електрична архітектура.

За словами інсайдерів, сторони обговорюють покупку ліцензійної платформи BMW, який саме-невідомо. Власні електромобілі Баварська марка поки будує на одній з різновидів модульної CLAR (i4, iX), але до 2025 року обіцяє представити архітектуру Neue Klasse, оптимізовану під електричний привід і водневі паливні елементи.

Від угоди імовірно виграють всі: BMW отримає нове джерело доходу, Foxconn підвищить експертизу в автомобільній галузі, саудити зроблять ще один крок в реалізації програми Saudi Vision 2030.

Ця стратегія, викладена урядом Саудівської Аравії в 2016 році, спрямована на диверсифікацію економіки; зменшення залежності країни від експорту нафти; розвиток промисловості, туризму; і посилення інвестиційної активності.

Суверенний фонд країни вже купив 30-відсотковий пакет акцій Pagani, а також вклався в будівництво футуристичного смарт-міста неом, який розтягнеться на 260 кілометрів уздовж узбережжя Червоного моря і займе площу в 26 500 квадратних кілометрів.