Економіка

Рада збільшила доходи бюджету-2021

Верховна рада

Витрати, зокрема, збільшать для Укравтодору та державної програми Велике будівництво.

Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до додатків №1 та №3 до закону про Державний бюджет України на 2021 рік. Додаткові витрати підуть на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери. Про це повідомляє сайт парламенту.

“Законопроектом передбачено збільшити витрати на реалізацію основних напрямів програми президента та уряду у частині розвитку транспортної інфраструктури – Укравтодором здійснюється організація ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування; на розвиток якісної інфраструктури України та реалізацію проектів будівництва, реконструкції, ремонту (у т.ч. в рамках держпрограми Велике будівництво) об’єктів соціально-культурної сфери, комунальних доріг збільшити обсяг субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери”, – йдеться у пояснювальній записці.

Читайте також:  Бюджет-2021 виконано на 104% - Шмигаль

Закон № 6298 передбачає:

  • збільшення доходів спецфонду Держбюджету на 26,9 млрд грн за рахунок ренти за газ (24,65 млрд грн) та ПДВ (2,25 млрд грн). Кошти будуть спрямовані на субвенцію місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах;
  • збільшення доходів загального фонду Держбюджету на 19,2 млрд. грн. за рахунок: податку на прибуток підприємств (3,1 млрд. грн.); ренти за газ (7 млрд грн); ПДВ (8 млрд грн внутрішньої продукції та 1 млрд грн імпорту). Кошти спрямують на витрати Укравтодору (19 млрд грн) та інші витрати.

“Законопроектом пропонується збільшити витрати за загальним фондом державного бюджету на 2,5 млрд грн за рахунок збільшення доходів загального фонду державного бюджету. Таким чином, законопроект збалансований”, – наголошується в документі.