Авто

Jaguar хоче поставити на паузу розробку нових автомобілів, і ось чому

Jaguar Land Rover

Останні кілька років справи у Jaguar на європейському ринку йдуть не дуже: з 2019 року продажі знижуються, причому в «коронавірусному» 2020-му році марка просіла на 36,8 відсотка, а за підсумками трьох кварталів 2021 року пішла в мінус на 11,1 відсотка.

Французьке видання Le Monde повідомляє, що Jaguar може взяти паузу у випуску новинок до 2025 року, щоб «повністю змінити» бренд: з середини десятиліття марка переключиться на виробництво електрокарів і буде конкурувати з Aston Martin і Bentley.

Читайте також:  Toyota зробить ставку на недорогі електромобілі

Про те, що Jaguar повністю змінить своє ринкове позиціонування, стало відомо ще на початку нинішнього року. Тоді глава Jaguar Тьєррі Боллоре заявив, що Jaguar повинен піднятися на щабель вище і зробити крок в люксовий сегмент, в якому йому належить конкурувати з Bentley і Aston Martin. Нову концепцію розвитку марки назвали Modern Luxury “Сучасна розкіш”.

Стратегія передбачає відмову від усіх нинішніх моделей Jaguar: після завершення стандартного виробничого циклу їх відправлять у відставку без прямих наступників, а нові автомобілі розроблять з чистого аркуша.

Саме для цього, уточнює Le Monde, британській компанії і потрібна була пауза. Більш того, автовиробник буде поступово знижувати обсяги виробництва, в результаті чого до 2026 року потужності Jaguar скоротяться на чверть.

Читайте також:  З'явилися зображення серійного турецького «ердоганомобіля»

З 2025 року вся модельна лінійка Jaguar буде електрифікована, а до 2030 року в ній повинні залишитися тільки електромобілі. Передбачається, що всі вони будуть побудовані на новій платформі, яку Jaguar купить у стороннього розробника. Наявна архітектура MLA (Modular Longitudinal Architecture), розрахована не тільки на електрокари, але також і на гібриди, відійде Land Rover.

Від деяких перспективних проектів Jaguar вже відмовився: раніше стало відомо, що компанія згорнула розробку семимісного J-pace, а також флагманського ліфтбека XJ.