Авто

Електрокросовер Nissan Ariya поділився технологіями з місяцеходом

e-4ORCE

З січня 2020 року компанія Nissan і Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) працюють над адаптацією автомобільних технологій до місяцеходів.

Зокрема, мова йде про систему контролю моторів і повному приводі e-4orce, що забезпечує передбачуваний баланс тяги незалежно від дорожніх умов. Як все це буде працювати на ровері, виробник показав в короткому відеоролику.

Система e-4orce дебютувала на прототипі повнопривідного Nissan Leaf восени 2019 року, а першим серійним автомобілем з цією технологією став електричний кросовер Ariya.

Суть e – 4orce-прецизійний контроль моменту і гальмівного зусилля на кожному колесі, що в цілому повинно забезпечувати необхідний баланс тяги в складних умовах руху: на снігу, льоду або в дощ.

Тепер цю технологію Nissan адаптував до прототипу місяцеходу, побудованому спільно з JAXA. Завдяки точному дозуванню моменту, при активній системі e – 4orce колеса ровера не закопуються на сипучих поверхнях, і він може продовжувати рух, витрачаючи при цьому менше енергії.

Результати цих досліджень JAXA збирається використовувати в майбутніх космічних місіях, а Nissan сподівається, що внесе таким чином внесок в еволюцію автомобільних технологій.

Крім Nissan, в проектах JAXA беруть участь Toyota і Honda. Перша теж задіяна в будівництві місяцеходу, який збираються відправити на супутник Землі в 2030 році.

А ось у Honda плани грандіозніші: компанія розробляє роботів-аватарів і установки з виробництва водню для місячних баз.