Економіка

Нацбанк назвав причини падіння курсу гривні

НБУ

За листопад офіційний обмінний курс гривні до долара девальвував на 3,2% порівняно з кінцем жовтня.

Ситуація на валютному ринку України в листопаді різко змінювалася. Протягом першої половини місяця гривня зміцнювалася, тоді як у другій половині помітно девальвувала. Про це йдеться в Макроекономічному та монетарному огляді НБУ, який було оприлюднено в четвер, 2 грудня.

Зокрема, на початку минулого місяця пропозиція іноземної валюти значно перевищувала попит на неї. Головними джерелами іноземної валюти в період були експортна виручка підприємств АПК і ГМК, і навіть кошти, що надійшли від нерезидентів.

Читайте також:  Омікрон: у МВФ назвали ризики для світової економіки

Крім того, такими самими визначальними були позитивні очікування подальшого прогресу в співпраці з МВФ після досягнутих у жовтні домовленостей. НБУ викуповував надмірну валюту на ринку і так поповнював міжнародні резерви.

“Але в другій половині листопада гривня ослабла через значне зростання попиту на іноземну валюту з боку енергетичних компаній та психологічні фактори, зумовлені геополітичними ризиками, зокрема скупченням військ РФ на кордоні з Україною”, – йдеться в Огляді.

Зрештою за листопад офіційний обмінний курс гривні до долара девальвував на 3,2% порівняно з кінцем жовтня, хоча в середньому за місяць його знецінення було набагато помірнішим (0,3%). Незважаючи на значний продаж іноземної валюти для згладжування надмірних курсових коливань, сальдо інтервенцій НБУ в листопаді було, як і раніше, позитивним – близько 0,4 млрд доларів.