Технології

Rolling Stone: WhatsApp та iMessage «зливають» дані на запит ФБР

WhatsApp

Американське видання Rolling Stone опублікувало цікавий документ ФБР, в якому розкривається один з методів роботи відомства — отримання даних листування користувачів месенджерів. Зокрема, джерело розкрило список популярних додатків, які найбільш «охоче» діляться даними користувачів за запитом правоохоронців.

Згідно з джерелом, одним з найменш захищених месенджерів в “шпигунському” рейтингу став WhatsApp. Якщо вірити документу, датованому 7 січня 2021 року, то за запитом ФБР при наявності відповідного ордера компанія передає дані про листування і списку контактів користувача програми практично без затримок.

Читайте також:  Google Pixel 6a: всі характеристики та дата анонсу

В рамках розслідування мобільний клієнт може відправляти звіти у відомство кожні 15 хвилин. Крім того, ФБР може отримати доступ і до історії чатів WhatsApp на iPhone — архів з повідомленнями зберігається в хмарі iCloud. При цьому автори документа відзначають, що більшість сервісів обміну повідомленнями нездатні надавати дані з такою ж швидкістю, що часом впливає на хід розслідування через затримки отримання інформації.

Прес-служба WhatsApp повідомила журналістам, що компанія дійсно реагує на введення даних на призначених для користувача пристроях практично в реальному часі. Однак, за словами представника компанії, в документі опущений важливий контекст — звіти WhatsApp передають не зміст повідомлень, захищених наскрізним шифруванням, а тільки факт ведення листування.

Читайте також:  Інженери вживили мікрокомп'ютер у кістку

«Ми уважно вивчаємо, перевіряємо і відповідаємо на запити правоохоронних органів відповідно до чинного законодавства, і чітко повідомляємо про це на нашому веб-сайті і в регулярних звітах про прозорість», — заявила прес-секретар компанії.

Що стосується iMessage, за наявності постанови суду або ордера на обшук Apple повинна передати основну інформацію про Користувача, а також дані за останні 25 днів про його контакти. При цьому звіт не має на увазі передачу фактичного змісту повідомлень. При цьому журналісти відзначають, що у Apple в будь-якому випадку є ключі шифрування для перегляду листування в iCloud, де зберігаються резервні копії чатів месенджера.

Читайте також:  Google поховала знамените розширення для Internet Explorer

Більш захищеним, за версією ФБР, виглядає Telegram-месенджер надає відомству лише інформацію про IP-адресу та номер телефону користувача, і тільки в тому випадку, якщо він фігурант справи про підозру в тероризмі. Signal інформує відомство про дату реєстрації та час останньої активності аккаунта за запитом правоохоронців, а Viber відправляє номер телефону, метадані та IP-адресу на момент реєстрації.