Суспільство

На переобладнання лікарень треба 17 млрд – Ляшко

В лікарні

Влада задумала оновити обладнання в українських лікарнях, частину коштів мають дати місцеві бюджети.

Повне переобладнання лікарень України коштуватиме 17 млрд гривень, повідомив у вівторок, 30 листопада, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“Потенційно найменша сума коштів, яка нам потрібна для технічного переозброєння лікарень, – це 17 млрд. грн.”, – сказав він.

Глава МОЗ розповів, що в рамках медреформи планується розвиток мережі та інфраструктури. Так, наступного року планується формування госпітальної мережі на рівні областей, а в 2022 та 2023 роках – повністю технічне переоснащення закладів охорони здоров’я.

Читайте також:  У НАН назвали найбідніший в Україні прошарок населення

Також він нагадав, що у 2022 році планується збільшення зарплат через програму медгарантій.

“Тому один із елементів, як з’явиться це обладнання, – це питання міжурядових угод України з країнами, що виробляють високотехнологічне обладнання, таких як Республіка Корея, США та інші. У бюджеті на 2022 рік вже закладено кошти на оплату 15% попередніх платежів на постачання обладнання з інших країн. А далі держава бере фінансові гарантії від 10 до 20 років і виплачує її вартість у довгостроковій перспективі”, – сказав Ляшко.

При цьому він уточнив, що держава сплатить великогабаритне дороге обладнання, а все інше – органи місцевого самоврядування.