Технології

Samsung розробив «електронні мізки» майбутніх Volkswagen

Samsung

Компанія Samsung представила два нових чіпа для “підключених” автомобілів і мультимедійних систем наступного покоління: Exynos Auto T5123 і Exynos Auto V7.

Обидва використовують обчислювальні ядра ARM і оперативну пам’ять типу LPDDR4X з низьким енергоспоживанням – і вже запущені в масове виробництво. Чіп Exynos Auto V7, наприклад, будуть ставити в бортові сервери додатків (ICAS) Volkswagen, розроблені підрозділом Vehicle Component Solutions компанії LG Electronics.

Чіп Exynos Auto T5123 – це телематичний блок управління з підтримкою мереж 5G в режимах SA (автономний, без використання елементів мереж зв’язку попереднього покоління) і NSA (неавтономний, з використанням опорних елементів мереж 4G), що забезпечує завантаження даних зі швидкістю до 5,1 гігабіта в секунду.

Читайте також:  ШІ навчився визначати авторів картин за стилем

Він оснащений двома обчислювальними ядрами ARM Cortex-A55, оперативною пам’яттю LPDDR4x, супутниковим приймачем і високошвидкісною шиною PCIe.

На Exynos Auto V7 покладено обов’язок з управління бортовими інформаційно-розважальними системами, в тому числі тими, що з’являться на майбутніх моделях Volkswagen. У чіп інтегровані вісім обчислювальних ядер ARM Cortex-A76 і одинадцять графічних ARM Mali G76.

Останні розділені на дві групи: три забезпечують роботу цифрової «приборки» і проекційного дисплея з доповненою реальністю, вісім — центрального екрану та інших підсистем.

Крім того, Exynos Auto V7 оснащений нейронною мережею (допомагає розпізнавати обличчя, мова і жести) і чотирма HiFi-аудіопроцесорами.

Читайте також:  Windows 11 почала "різати" швидкість роботи SSD

“Електронні мізки” можуть контролювати до чотирьох дисплеїв і 12 камер. Система обробки зображень вміє приховувати “биті” пікселі, розширювати динамічний діапазон, прибирати геометричні спотворення і знижувати шум.

Також в Exynos Auto V7 є до 32 гігабайт оперативної пам’яті LPDDR4x і окремий криптопроцесор з одноразово програмованою пам’яттю і генератором ключів на основі фізично неклоніруемой функції. Система управління живленням заснована на інтегральній схемі S2VPS01. Вона захищає чіп від перепадів напруги, короткого замикання, перевантажень і перегріву.