Авто

Skoda оновила Karoq: матричні фари та сидіння з перероблених пляшок

Skoda Karoq

Компанія Skoda провела онлайн-презентацію оновленого кросовера Karoq. Автомобіль отримав змінену, більш брутальну зовнішність, розширений набір опцій, а також цілий ряд поліпшень, які продиктовані турботою про екологію. Майже всі зміни стосуються поліпшення паливної економічності і зниження рівня шкідливих викидів. Наприклад, у моделі покращився коефіцієнт аеродинамічного опору.

Оновлений Карок отримав більш масивну і широку решітку радіатора шестикутної форми, а також інший передній бампер. Світлодіодні фари стали більш вузькими і тепер скомпоновані інакше. Змінився і дизайн задньої оптики. Крім того, тепер вже в базовій комплектації оптика буде світлодіодним, а опціонально стануть доступні матричні фари, чого не було раніше навіть серед «допів».

Ще із зовнішніх відмінностей: з’явився інший задній спойлер, тепер він більш подовжений, за рахунок чого витягнувся і силует автомобіля. Завдяки цьому (і новим колісним дискам з аеродинамічними вставками) коефіцієнт лобового опору знизився на дев’ять відсотків – до 0,30. Як кажуть в компанії, цей показник є одним з кращих в класі.

Skoda  Karoq

У моторну гамму увійшли п’ять двигунів: бензинові турбомотори об’ємом 1,0, 1,5 і 2,0 літра зі зниженим коефіцієнтом тертя завдяки захисному плазмовому напиленню в циліндрах. Також для оновленого кросовера доступні два турбодизеля 2.0 з модернізованими колінчастими валами-теж заради економії палива і зниження шкідливих викидів.

Skoda  Karoq

Фото: Skoda

В інтер’єрі використовуються більш екологічні матеріали. Зокрема, тканинна оббивка крісел виконана з органічних матеріалів, які або вже були перероблені, або можуть бути перероблені в подальшому. Синтетична оббивка сидінь, наприклад, може бути зроблена з перероблених пластикових пляшок.

Також модель позбулася аналогової приладової панелі. Тепер для Карока будуть доступні тільки цифрові приборки-діагоналлю 8 або 10,25 дюйма в залежності від комплектації.

Список асистентів і помічників досить великий. Серед них вже став базовим набір із системи екстреного гальмування, адаптивного круїз-контролю і контролю руху в смузі, які вміє розпізнавати дорожні знаки і тимчасову розмітку. Рестайлінговий Karoq може бути обладнаний дев’ятьма подушками безпеки і системою екстреного гальмування Multi Collision, яка перешкоджає повторному зіткненню після аварії.

Також в списку оснащення є активна система безпеки пасажирів. У разі, якщо датчики виявлять небезпеку зіткнення або різкого гальмування, система автоматично закриє вікна і панорамний дах, включить аварійні вогні і затягне ремені безпеки.

Поки в компанії не розкрили даних про старт продажів і зразкові ціни на оновлений Skoda Karoq.