Технології

NASA збирається запустити на Місяці ядерний реактор

База на Місяці

Американське космічне агентство NASA спільно з національною лабораторією Айдахо Міністерства енергетики США шукають підрядників для розробки ядерного джерела енергії на місяці до 2030 року. Це необхідно для успішного проходження місії Artemis, коли люди повернуться на поверхню супутника Землі вперше за останні 50 років.

“Забезпечення надійної потужної системи на Місяці-життєво важливий наступний крок в освоєнні космосу людиною, і його досягнення знаходиться в межах нашої досяжності”, – заявив пресі Себастьян Корбізьєро, який очолює лабораторний проект з ядерної енергії на поверхні Місяця.

Читайте також:  Концепт додатків Google у дизайні Apple

NASA розраховує встановити на Місяці систему ядерного поділу, яка створює енергію за рахунок розщеплення важкого атомного ядра на більш легкі ядра. В результаті цього процесу вивільняється енергія. Проект передбачає створення реактора на Землі, а потім його транспортування на місяць.

Основною вимогою для підрядників вказується необхідність створення реактора на урановому паливі. Він повинен мати регулятори температури, щоб підтримувати охолодження системи. Термін служби реактора повинен бути не менше 10 років, протягом яких він повинен безперервно забезпечувати як мінімум 40 кВт енергії.

Система повинна бути захищеною настільки, щоб пережити перевантаження при транспортуванні з землі на місяць. Вага пристрою не повинен перевищувати 6000 кілограм, а його розміри не більше 3,65 метра шириною і 2,44 метра завдовжки.

Читайте також:  Xiaomi має намір стати виробником смартфонів №1 у світі до 2024 року

Установка ядерного реактора на Місяці принесе значну користь подальшому освоєнню космосу, вважають в NASA. Сонячна енергія не завжди доступна, а ядерна зможе приводити в дію космічні кораблі і планетні ровери. Так, наприклад, в марсоході Рerseverance використовується плутоній-238, щоб підтримувати системи в працездатному стані.