Технології

Інженери вживили мікрокомп’ютер у кістку

Мікрокомп'ютер на кістці

Вчені з Університету Арізони винайшли унікальний бездротовий пристрій, який кріпиться до поверхні кістки людини і може допомогти лікарям стежити за її станом. Технологія поки не схвалена для застосування на людях, але успішно пройшла експерименти на синтетичних кістках в лабораторії.

Винахід буде корисно при лікуванні переломів, особливо пов’язаних з хворобами на зразок остеопорозу. Зазвичай пацієнти з цим діагнозом витрачають на відновлення кілька місяців. Імплантація мікрокомп’ютера в кістку людини дозволить лікарям створювати дослідницькі інструменти, щоб дізнатися, як працює опорно-руховий апарат. Вся зібрана інформація допоможе вибрати для пацієнта відповідну терапію і розробити найкращі техніки для відновлення.

Читайте також:  Xiaomi випустила свій найпотужніший робот-пилосос

Так як кісткова тканина знаходиться в безпосередній близькості від м’язів, важливо було розробити максимально тонкий пристрій. Винайдений мікрокомп’ютер товщиною з аркуш паперу і може повторювати вигини кістки, щільно до неї прилягаючи.

Мікрокомп'ютер на кістці

Зовнішні клітини кісток також періодично оновлюються, як і зовнішні шари шкіри. Прикріплення пристрою за допомогою звичайного клею призвело б до того, що прилад відклеївся б вже через кілька місяців. Для вирішення цієї проблеми професор ортопедичної хірургії та біомедичної інженерії Джон Сзівек розробив спеціальний клей, який містить частинки кальцію з атомною структурою, подібною до кісткових клітин. З її допомогою Електроніка надійно закріплюється на поверхні кістки.

Читайте також:  Google анонсувала 10 нових функцій для всіх користувачів Android

“Кістка в основному думає, що пристрій є її частиною, і зростає до самого датчика. Це дозволяє йому формувати міцний зв’язок з кісткою і проводити вимірювання протягом тривалих періодів часу», — говорить доцент кафедри біомедичної інженерії Філіп Гутруф.

Датчику не потрібна батарея, оскільки його можна заряджати і передавати інформацію за допомогою NFC. Коли пристрій дозволять до використання на реальних пацієнтах, у лікарів з’явиться можливість більш детально вивчати процес загоєння ран і переломів, краще розуміти ситуації, коли слід видаляти тимчасові апаратні засоби, такі як пластини, стрижні або гвинти. Детальний моніторинг дасть можливість приймати більш обґрунтовані рішення про рівні дозування ліків.