Економіка

ПП-2 можуть запустити без сертифікації – ЗМІ

Nord stream 2

У такому разі компанії-оператору загрожує штраф у розмірі 1 млн євро, тоді як у ПП-2 вже вкладено близько 10 млрд, стверджує медіа.

Російський газопровід Північний потік-2 може розпочати роботу до завершення процедури сертифікації німецьким регулятором. Про це повідомила газета Handelsblatt.

За даними медіа, аналогічні випадки вже були. Як зазначено, без сертифікації Федеральним мережевим агентством Німеччини (BNA) було введено в експлуатацію газопроводи NEL (сухопутне відгалуження трубопроводу Північний потік) та EGL 401.

Читайте також:  Імпортний газ для України подешевшав у квітні

При цьому наголошується, що в такому разі компанії-оператору загрожує штраф у розмірі одного мільйона євро, тоді як у ПП-2 вже вкладено близько 10 мільярдів.

“З огляду на постійно високий рівень цін на газ, в оператора може виникнути спокуса швидко запустити трубопровід, тим більше, що це заощадить Газпрому транзитні збори за прохід газу через Україну”, – йдеться у матеріалі.

Тим часом у BNA заявили виданню, що між NEL, EGL 401 та Північним потоком-2 “немає нічого спільного”.

Нагадаємо, 15 листопада німецький регулятор вирішив допустити компанії Нафтогаз України та Оператор ГТС України до процедури сертифікації Nord Stream 2 AG як оператора трубопроводу ПП-2.