Авто

Honda досягне нульової смертності в ДТП за рахунок штучного інтелекту

Honda

Компанія Honda Motor почне впроваджувати штучний інтелект (ШІ) власної розробки в автомобілі і мотоцикли в другій половині нинішнього десятиліття. Згідно з планом, опублікованим 25 листопада, «розумні» технології дозволять знизити кількість смертельних аварій за участю машин Honda на 50 відсотків до 2030 року і до нуля – до 2050-го. Причому оснащувати ШІ планується не тільки нові, але і вже продані автомобілі.

Штучний інтелект покликаний аналізувати безліч даних – від руху очей водія до зображення з камер в салоні і зовні автомобіля. Він зможе “передбачати” людські помилки: наприклад, попереджати зіткнення з непоміченим мотоциклістом, натягуючи ремінь водія і подаючи звукові сигнали.

Читайте також:  HUAWEI випустила електрокар потужніший і дешевший за Tesla Model Y

ШІ навчений стежити не тільки за увагою, але і за станом водія, вимірюючи пульс за допомогою спеціальних датчиків. Якщо система помітить, що людину за кермом хилить в сон, вона постарається розбудити його вібрацією спинки сидіння і гучними сигналами.

Крім цього, Honda бере участь у розробці різних технологій для створення єдиної «розумної» дорожньої мережі, в якій автомобілі буде ділитися один з одним інформацією про ситуацію на дорозі, використовуючи зв’язок 5G.

Приміром, якщо ШІ одного автомобіля помітить людину, що перебуває в «сліпій» зоні іншого, і зафіксує високу ймовірність ДТП, він попередить як водія, так і пішохода, пославши сигнал на його смартфон.

Читайте також:  Поліція вистежила викрадений Nissan за допомогою навушників AirPods

Раніше незалежна організація Euro NCAP перевірила роботу напівавтопілота на семи сучасних автомобілях: BMW iX3, Cupra Formentor, Ford Mustang Mach-E, Hyundai Ioniq 5, Polestar 2, Opel Mokka-e і Toyota Yaris. Всі вони оснащені автопілотом першого (нижчого) рівня за шкалою SAE, проте з семи учасників вищий бал зміг заробити тільки електричний кросовер BMW iX3.

Джерело: Mainichi