Політика

Bloomberg назвав проблему для вторгнення в Україну

Війська Росії

Російській армії доведеться збільшити своє угруповання, щоб досягти значної чисельної переваги, кажуть експерти.

Опитані агентством Bloomberg аналітики припустили, що у разі російського вторгнення в Україну операція розпочнеться не раніше січня через погодні умови та поганий стан доріг, пише РБК 27 листопада.

Так, наприклад, агентство посилається на експерта Джеймстаунського фонду Павла Фельгенгауера, який розповів журналістам, що “у цей час року у нас Rasputitsa (саме це слово наводить Bloomberg), тобто грязюка”.

Читайте також:  Україна не вступить в НАТО протягом 10 років - ЗМІ

На його думку, у разі наступу російським підрозділам потрібно буде флангами обійти українське угруповання на Донбасі, а потім уже закріпитися на зайнятих позиціях.

“Щоб домогтися цього, танкам та іншій військовій техніці доведеться рухатися чорноземом, що зараз неможливо, але як тільки вдарять морози, вони зможуть їхати, куди хочуть”, – розповів експерт.

Крім цього, як вважає Фельгенгауер, російській армії доведеться збільшити своє угруповання, щоб досягти значної чисельної переваги (у 2-3 рази). На його думку, “ще не всі необхідні частини перекинуті до українського кордону”.

У свою чергу колишній радник НАТО по Росії Ендрю Монаган припустив, що посилення російської військової присутності на українському кордоні може бути пов’язане з невдоволенням Москви тим, як дотримуються умови Мінської угоди щодо врегулювання на Донбасі.

Читайте також:  Вугілля на опалювальний сезон досить - Зеленський

Він зазначив, що Росія незгодна з тим, як цю угоду виконує Україна, а тому вважає, що якщо дипломатія не працює, то у справу мають вступити військові.

Наприкінці жовтня Генштаб Збройних сил України повідомив про застосування військовими турецького ударного безпілотника Bayraktar на Донеччині. Москва називала це порушенням мінських угод та підготовкою Києва до повернення Донбасу насильницьким шляхом.