Криптовалюти

Японські банки створюють справжню криптовалюту з грошовим забезпеченням

Японія і крипто

Консорціум з кілька десятків банків і організацій Японії приступив до розробки єдиної криптовалюти для здійснення цифрових платежів. Її особливість полягатиме в тому, що нові токени забезпечать реальними банківськими депозитами.

Всього в консорціумі, який займається розробкою і затвердженням криптовалюта, складається 74 компанії і банківських установи. За даними Reuters, проект стартує в другій половині 2022-го, але перші випробування системи можуть бути проведені до кінця поточного року. DCJPY, як попередньо назвали нову криптовалюту, дозволить здійснювати великомасштабні грошові перекази між компаніями.

Цифровий актив буде побудований на базі національної валюти — японської єни. У число учасників проекту входять відразу три найбільших банки Японії: Mitsubishi UFJ, Sumitomo Mitsui Financial Group і Mizuho Financial Group, а також такі компанії, як JS East, Yamato Holdings, NTT і Kansai Electric Power.

Читайте також:  Слух: Intel розробляє власний чіп для майнінгу

Очікується, що запуск нової «крипти» посприяє збільшенню популярності безготівкових платежів в країні. Зараз Японія входить до числа держав з найбільшою кількістю розрахунків готівкою — банкнотами і монетами.