Авто

Нові BMW можна буде прикрасити традиційним логотипом BMW Motorsport

BMW

Відділення BMW M відзначає своє 50-річчя і на честь ювілею повертає класичний Різнокольоровий логотип-рондель BMW Motorsport. З січня 2022 року його запропонують для «заряджених» м-моделей і звичайних машин з пакетом M Sport, з датою виробництва не раніше березня 2022 року. На додаток до вінтажної емблеми компанія також розширить палітру кузовних фарб, куди увійдуть більше 50 історичних відтінків.

Логотип з трьома мітками синього, фіолетового і червоного кольорів, розроблений швейцарським агентством Müller, BMW Motorsport (перейменовано в BMW M в 1993-му) вперше використовувала в 1973 році. Офіційно синій символізував саму BMW, червоний-автоспорт, а фіолетовий — їх унікальне з’єднання.

Читайте також:  Новий Toyota Land Cruiser 300 будуть випускати без зупинок

Однак у Марка Тісбюргера з BMW Group Classic є інша інтерпретація колірної схеми. За його словами, джерелом натхнення для червоного, ймовірно, послужила компанія Texaco (на початку 70-х BMW якраз вела з нею переговори про спонсорство, в результаті закінчилися невдачею), ну а фіолетовий був обраний чисто прагматично, як суміш синього і червоного.

BMW

Таку ж комбінацію кольорів використовували в тому числі на лівреї гоночного BMW 3.0 CSL. Сучасна емблема з літери “М” і трьох смуг, придумана Italdesign, з’явилася пізніше, в 1978 році. Причому першим її отримав дебютний “цивільний” автомобіль відділення BMW Motorsport-купе M1. Через 48 років логотип-рондель з чергуються кольоровими сегментами в концентричних колах знову повернувся в стрій.

Читайте також:  Ferrari попередила про несправність всіх випущених за 10 років суперків 458 та 488

Його можна буде замовити для моделей М і машин з пакетом M Sport, випущених починаючи з березня 2022 року. Також для ряду обраних моделей BMW збирається запропонувати 50 історичних фарб, серед яких значаться відтінки Dakar Yellow, Fire Orange, Daytona Violet, Macao Blue, Imola Red і Frozen Marina Bay Blue.

Головним же подарунком до ювілею стане кросовер XM. Машина дебютує в статусі концепту 29 листопада. За неофіційними даними, шоу-кар втілиться в самостійну M-модель, за розмірами буде порівнянний з X7 і отримає гібридну силову установку з зарядкою від мережі на базі бітурбомотора V8 4.4. Прогнозована віддача близько 750 кінських сил зробить автомобіль найпотужнішою «емкою» за всю історію.