Авто

Tesla набрала попередні замовлення на Cybertruck на 80 мільярдів доларів

Tesla Cybertruck

Компанія Tesla зібрала рекордну кількість попередніх замовлень на пікап Cybertruck. Як повідомляє Electrek, з моменту прем’єри незграбного електрокара два роки тому заявки на покупку залишили майже 1,27 мільйона чоловік, які заплатили по 100 доларів кожен.

І черга продовжує збільшуватися. Невідомо, чи будуть всі вони викуповувати свої автомобілі, коли Tesla нарешті почне виробництво, але на одних заявках компанія вже заробила 127 мільйонів доларів.

Читайте також:  Завод BMW простоює понад тиждень через страйк робітників

Якщо всі 1,27 мільйона Cybertruck будуть викуплені, виручка Tesla складе близько 80 мільярдів доларів, підрахували аналітики. Скільки резервацій завершаться реальною покупкою, неясно, як і термін, в який компанія зможе їх виконати.

Враховуючи те, що збірку пікапа вже не раз переносили – в тому числі через дефіцит комплектуючих – на випуск такої кількості примірників можуть піти роки. За останніми даними, масова збірка стартує тільки в 2023 році.

У базовій версії з одним мотором на задній осі Tesla Cybertruck становить 39 900 доларів (на сьогоднішній день майже три мільйони рублів). За підрахунками, таку модифікацію вибрали тільки 7,2 відсотка оформили бронь.

Читайте також:  Дефіцит мікрочіпів вдарив по автовиробникам сильніше, ніж пандемія коронавірусу

Двомоторну версію за 49 900 доларів замовили 47,7 відсотка потенційних клієнтів, а топову тримоторну вартістю 69 900 доларів – 45,1 відсотка. Оснастити свій Cybertruck автопілотом Full Self Driving, доплативши 7571 долар, готові 70,6 відсотка.

Навіть якщо тільки половина клієнтів заплатить за “живі” пікапи повністю, їх число в три рази перевищить кількість власників Ford F – 150 Lightning.

Електричний Ford, який дебютував у травні, зарезервували майже 200 тисяч чоловік, а Cybertruck зібрав 250 тисяч заявок тільки за перший тиждень після прем’єри. Однак на відміну від Tesla, Ford вже поставив свій пікап на конвеєр і почне відправляти перші машини покупцям навесні 2022 року.