Технології

Сканер відбитка пальця можна обійти підручними засобами [ВІДЕО]

Сканер відбитків пальців

Спеціалізується на кібербезпеці фірма Kraken Security Labs випустила звіт про нестачу сканерів відбитків пальців, що використовуються в багатьох сучасних пристроях. За словами експертів, це зручна альтернатива паролям, але за це доводиться платитися надійністю.

Згідно із заявою фахівців з Kraken Security Labs, головний недолік сканерів відбитків пальців-простота отримання самого відбитка. Його можна зняти практично з будь-якого місця, до якого торкався людина, а особливо з екрану пристрою.

Читайте також:  У Google Play знайдені десятки крадуть гроші додатків

Як приклад вони показали, як можна вкрасти чужий відбиток, просто сфотографувавши його на дисплеї ноутбука.

Обробивши фотографію в редакторі, можна отримати якісне зображення відбитка. Потім потрібно роздрукувати його на ацетатному аркуші за допомогою лазерного принтера — в цьому випадку на поверхні листа утворюється тривимірна структура.

Після чого на відбиток наноситься столярний клей, який після висихання точно повторює його форму. Інструмент для злому готовий.

У відео показано, як за допомогою отриманого зліпка вдалося розблокувати ноутбук, планшет та інші пристрої, захищені за допомогою сканера відбитків пальців.

Експерти радять використовувати сканер відбитка тільки в якості додаткового способу розблокування. На їхню думку, краще складних паролів і двофакторної аутентифікації поки ще нічого немає.