Авто

Лідар нового покоління навчили вимірювати щільність крапель дощу

Valeo

Виробник і постачальник комплектуючих Valeo представив автомобільний лідар третього покоління. Пристрій вийде на ринок в 2024 році і за всіма параметрами виявиться краще попередника.

Далекомір вміє розпізнавати і класифікувати об’єкти навколо машини на швидкості до 130 кілометрів на годину, а завдяки штучному інтелекту може передбачати траєкторію руху транспортних засобів поза зоною видимості водія, вимірювати щільність крапель дощу і обчислювати безпечну довжину гальмівного шляху.

Читайте також:  Весь тираж нового китайського седана від Great Wall розкупили за три з половиною години

Сьогодні в продуктовій лінійці Valeo є лазерний далекомір Scala. Це лідар другого покоління, що розпізнає об’єкти з високою відбивною здатністю на відстані до 200 метрів.

Вертикальний кут поля зору пристрою становить 10 градусів, горизонтальний — 133. За один прохід лідар формує 16 шарів даних, щоб на виході отримати хмару точок високої щільності. Зі слів виробника, в далекомірі третього покоління всі показники поліпшені: він продуктивніше і ефективніше попередника.

Так, дозвіл збільшив у 12 разів. Дальність в три рази, а кут огляду — в 2,5 рази. У режимі реального часу лідар створює 3D-візуалізацію простір навколо автомобіля з роздільною здатністю 4,5 мільйона пікселів і кадровою частотою 25 FPS.

Читайте також:  Гібриди Volvo стали потужнішими і екологічнішими

Пристрій вміє розпізнавати і класифікувати об’єкти, причому якщо вони рухаються, лідар фіксує швидкість і траєкторію. Автоматична адаптація до рівня освітленості дозволяє далекоміру однаково працювати і при яскравому сонячному світлі, і в повній темряві.

Ще лідар вимірює щільність крапель дощу і обчислювати безпечну довжину гальмівного шляху, пророкує траєкторію руху транспортних засобів поза зоною видимості водія.

Крім того, він вміє попереджати інші машини про небезпеку — це реалізовано через хмарну платформу. Керуючий софт підлаштовується під “навколишнє середовище” і еволюціонує в міру виходу нових оновлень.

За даними самої Valeo, до 2030 року 30 відсотків автомобілів класу преміум будуть оснащені автоматизованими системами водіння третього рівня — а значить, без лідарів не обійтися.

Читайте також:  Skoda зупинила роботу двох чеських заводів

Також їх можна використовувати на автономних шатлах, роботаксі, кур’єрських дронах, безпілотних фурах і сільськогосподарській техніці. Компанія вже випустила 150 000 пристроїв, і 99 відсотків лідарів на ринку — це далекоміри Valeo.