Суспільство

Україна пройшла пік смертності від COVID – НАН

Delta Covid

Оцінка ефективності вакцинації для запобігання госпіталізації складає 84-92% після двох щеплень, вирахували вчені.

В Україні останні два тижні епідемія коронавірусу спадала за всіма показниками, зокрема за кількістю летальних випадків. Про це йдеться у прогнозі розвитку епідемії COVID-19 Національної академії наук України, оприлюдненому у вівторок, 23 листопада.

Згідно з документом, за цей час кількість позитивних ПЛР-тестів скоротилася на 53%, кількість нових випадків зменшилася на 30%, ліжок у лікарнях – на 19%, добові госпіталізації зменшилися на 30%, а кількість летальних випадків на тлі інфекції – на 9 %.

Читайте також:  В Україні різко підскочили темпи COVID-вакцинації

Як уточнили вчені, нині зниження захворюваності спостерігається у всіх регіонах України, крім Закарпатської та Кіровоградської областей, а пік смертності у країні пройдено 8-12 листопада.

“Попередній аналіз надмірної смертності показав, що загальна смертність з причин, пов’язаних із COVID-19 протягом усього періоду епідемії в Україні в 2,15 раза перевищує зареєстровану смертність від COVID-19”, – зазначено в прогнозі.

Зрештою, у НАН наголосили, що оцінка ефективності вакцинації для запобігання госпіталізації для окремих вікових категорій становить 84-92% для повністю щеплених громадян.