Технології

Відеокарти AMD та NVIDIA за рік подорожчали вдвічі

Nvidia

З часом електроніка падає в ціні, але це твердження вже не працює з відеокартами. Згідно зі звітом порталу 3Dcenter, випущені ще в минулому році відеокарти нового покоління від AMD і NVIDIA не тільки не падали в ціні, але і подорожчали практично вдвічі.

Для статистики були взяті дані про ціни в Німеччині та Австрії. Так, середня ціна відеокарт NVIDIA RTX 30-ї серії зараз в 1,95 рази перевищує рекомендовану роздрібну.

Читайте також:  Розумний вентилятор зібрав на Kickstarter $ 1,5 мільйона

Відеокарти

У випадку з конкурентними AMD RX 6000-ї серії середня ціна перевищує офіційну в 1,9 рази. Як видно на графіку, найбільший стрибок був у травні цього року, коли ціни на відеокарти NVIDIA були більш ніж в 3 рази вище офіційних, а продукція AMD продавалася більш ніж удвічі дорожче.

На графіку також видно, що вартість відеокарт змінювалася разом з курсом криптовалюта Ethereum. Прямо пропорційно змінюється і доступність продукції в магазинах. Правда, з серпня ціна “ефіру” різко підскочила, а ось з цінами на відеоадаптери такого не сталося. Більш того, з жовтня по листопад продукція AMD навіть трохи подешевшала.

Читайте також:  Автомобілі Mercedes можна використовувати для безконтактної оплати

Портал HardwareUnboxed додатково проаналізував ціни відеокарт в США на eBay:

Як видно, в США абсолютно аналогічна ситуація: зараз NVIDIA RTX 30-ї серії в середньому на 113% дорожче спочатку рекомендованої роздрібної ціни, а AMD RX 6000-ї серії — приблизно на 100%.