Технології

Названа найпопулярніша версія Android у світі

Android 12

У базі даних середовища розробки Android Studio з’явилася оновлена статистика популярності версій мобільної операційної системи Google. Як виявилося, темпи поширення актуальних ревізій “зеленого робота” поки залишають бажати кращого.

Ще в кінці 2018-го Google припинила публікувати статистику про використання різних версій власної ОС на пристроях по всьому світу. Проте звіт Android Studio, заснований на зверненнях користувачів до Google Play, дозволяє скласти відносно точну картину популярності різних версій прошивки.

Читайте також:  Bloomberg: Apple уріже виробництво iPhone слідом за іншими брендами

Google Android

Негласним лідером мобільного ринку стала Android 10, встановлена на 26,5% «опитаних» гаджетів. На частку Android 11, що пішла в реліз 14 місяців тому, довелося 24,2% пристроїв.

Android 9 Pie виявилася встановлена на 18,2% апаратів, Android 8 Oreo — на 13,7%, Android 7 і 7.1 Nougat — на 6,3%. На жаль, даних про поширеність Android 12 джерело не надав.

Близько 5,1% все ще використовують пристрої з Android Marshmallow, а версії Lollipop і KitKat є на 3,9% і 1,4% гаджетів відповідно. Найбільш непопулярна ревізія ОС-Android Jelly Bean, випущена 9 років тому.

Нею користуються близько 0,6% власників Android-пристроїв. Поки невідомо, чи планує Google опублікувати більш точні статистичні дані про поширення нової версії мобільної операційної системи.