Політика

США мають намір відправити Україні зброю – CNN

Україна США

США ведуть переговори з європейськими союзниками щодо розробки нового пакету санкцій на випадок, якщо російські війська вторгнуться в Україну.

Білий дім розглядає можливість відправки до України додаткової партії озброєння через загрозу нападу Росії. Також у США можуть відправити в Україну військових радників. Про це у понеділок, 22 листопада, повідомляє CNN.

Як пише видання, до пакету допомоги Україні можуть увійти нові протитанкові та протитанкові ракети Javelin, а також міномети. Системи протиповітряної оборони, такі як ракети Стінгер.

Читайте також:  Європарламент розгляне ситуацію навколо України

Міністерство оборони США наполягає на відправленні в Україну обладнання, яке раніше планували відправити до Афганістану. До нього належать, наприклад, гелікоптери Мі-17. Це російський гелікоптер, який США спочатку купили для передачі афганцям.

“Пентагон зараз вирішує, що з ними робити після виходу США з Афганістану”, – говориться в повідомленні.

Водночас, низка чиновників США стурбована тим, що відправка озброєння в Україну може бути розцінена Москвою як серйозна ескалація конфлікту.

Зокрема, підполковник у відставці Седрік Лейтон повідомив CNN, що протитанкові ракети Javelin “дуже ефективні проти танків Т-80, які росіяни фактично використовують проти України просто зараз”.

Читайте також:  Оцінка заявки України в ЄС буде наприкінці червня

Також він зазначив, що будь-яка додаткова допомога Україні, безсумнівно, загрожує “подальшим загостренням напруженості у відносинах з Москвою”.