Авто

Сотні електрокарів Tesla були заблоковані через збій

Tesla

Власники електрокарів Tesla зіткнулися з масовим збоєм в роботі програми — через це вони близько п’яти годин не могли потрапити в салон, так як замки виявилися заблоковані.

Справа в тому, що двері можна відкрити двома способами — або скориставшись традиційним брелоком, або зі смартфона, і в більшості випадків водії вибирають другий варіант, так як телефон знаходиться завжди під рукою. Саме вони і опинилися в скрутному становищі, коли додаток перестало працювати.

Читайте також:  Honda представила відроджену модель Integra

На адресу Tesla посипалися гнівні скарги від автомобілістів, які виявилися заручниками ситуації — тільки в Twitter таких повідомлень налічувалося близько півтисячі.

Деяким глава Tesla Ілон Маск відповідав особисто: він запевнив, що в компанії знають про проблему і шукають рішення. В результаті збій вдалося усунути тільки через п’ять годин, а Маск пообіцяв, що це більше не повториться.

Доступ до автомобіля через додаток в смартфоні спрощує його використання і економить час: це можна порівняти з тим, що багато людей вже відмовилися від необхідності скрізь брати з собою гаманець з банківськими картками, вважаючи за краще розплачуватися з телефону. У даній ситуації Tesla виявилася “жертвою” власного успіху-компанія запропонувала своїм клієнтам просунуту технологію, зробила її популярною, але не змогла забезпечити її працездатність.

Читайте також:  Tesla випустила карбон-керамічні гальма для електрокара Model S

Більш того, це не єдина проблема, з якою можуть зіткнутися власники електрокарів цієї марки. Так, на початку листопада під відкликання потрапили близько 12 тисяч машин через небезпечну помилку в програмному забезпеченні, що викликає помилкові попередження про зіткнення. Вони активують систему автоматичного екстреного гальмування, яка може раптово зупинити машину на дорозі і спровокувати ДТП.

Ранньо в листопаді у седанів Model 3 і кросоверів Model Y виявили дефект підвіски: поперечна тяга переднього лівого колеса ризикує мимовільно від’єднатися під час руху через ослаблені болтів кріплення. Потенційно це може призвести до втрати управління і, як наслідок, аварії. Проблему пообіцяли безкоштовно усунути в будь-якому сервісному центрі Tesla.

Читайте також:  Toyota оновила Camry до 2022 модельного року

Джерело: BBC