Суспільство

Депутати наблизили подорожчання сигарет до 100 грн за пачку

Сигарети

Документ підтримали в першому читанні.

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект, що передбачає підвищення ставки акцизного податку на тютюнові вироби (№1210).

Автор ініціативи – голова парламентського комітету з питань податкової та фінансової політики Данило Гетманцев. Він вніс проект закону до парламенту 30 серпня, а 4 вересня президент Володимир Зеленський визначив його як невідкладний. Народні депутати прийняли його в першому читанні 3 грудня.

“Прийняття цього законопроекту дозволить забезпечити додаткові надходження до державного бюджету за рахунок підвищення прозорості міжнародних транзакцій суб’єктів господарювання та запобігати використанню агресивних схем податкового планування, сприяти впровадженню міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі, удосконалити процедуру адміністрування податків та зборів, а також сприятиме дотриманню принципу справедливості оподаткування”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Читайте також:  На Рівненській АЕС відключився перший енергоблок

Нагадаємо, законопроект про підвищення акцизу на сигарети призведе до подорожчання тютюнової продукції. Законопроект пропонує підвищити ставку акцизного податку на сигарети в 2,5 рази. Ціни можуть злетіти до 80-100 грн за пачку. До того ж, є ризик, що прийняття закону спровокує істотне зростання контрабанди. За словами експертів, тіньовий ринок тютюнової продукції може досягти 50% від легальної.

Джерело: UBR