Політика

ЗМІ розповіли про військову стратегію ЄС

Євросоюз

Початкова версія “Стратегічного компасу безпеки та оборони” була представлена країнам-членам Євросоюзу цього тижня.

У Брюсселі підготували “Стратегічний компас безпеки та оборони”, що є планом дій щодо забезпечення внутрішньої безпеки Євросоюзу в довгостроковій перспективі. Про це в суботу, 20 листопада, повідомляє CNN із посиланням на документ, який опинився у розпорядженні журналістів.

CNN пише, що це нечіткий план щодо того, як можуть координуватися дії між країнами-членами ЄС у разі залучення спільних збройних сил.

Читайте також:  Мін'юст назвав терміни повернення Скіфського золота

Зокрема, йдеться про можливість оперативно розгортати на території Співдружності до п’яти тисяч військових “для протистояння численним потенційним загрозам”.

“Замість постійних сил, які підпорядковуються командувачу в Брюсселі, ці групи швидкого реагування, ймовірно, будуть складатися з військовослужбовців усіх країн ЄС. Їхні завдання можуть змінюватись від місії з евакуації (наприклад, в Афганістані) до миротворчих або гуманітарних місій, зокрема на кордонах”. Розгортання так званої армії ЄС вимагатиме узгодження держав-членів, проте деталі цього ще не затверджені”, – припустили експерти видання.

У документі також йдеться про необхідність спільного підходу ЄС у сфері оборонних закупівель, досліджень та розвідки.

Щоб отримати деталі “Компасу” CNN звернувся до більш ніж 20 європейських чиновників, дипломатів та політиків із різних країн ЄС.

Читайте також:  Рейтинг Байдена вперше опустився нижче за 38%

Зокрема, посол Італії в ЄС П’єтро Бенассі висловив упевненість, що Європа може “побудувати спільну стратегічну культуру” і план надасть імпульсу для досягнення цієї мети.

Польща, Естонія та Литва мають намір підтримати документ, але лише за умови, що в ньому буде визначено загрозу, яку представляє Росія, та менше Китай.

Також занепокоєні через РФ і скандинавські країни. Дипломати і чиновники з цих країн заявили: “Ми в цій частині світу наражаємося на реальну небезпеку з боку Росії”.

У документі йдеться про погіршення відносин ЄС з Москвою, водночас йдеться, що “спільні інтереси та спільна культура фактично пов’язують ЄС та Росію”, і що “Європа все одно взаємодіятиме з РФ з деяких певних питань, у яких є спільні пріоритети”.

Читайте також:  Bloomberg назвав проблему для вторгнення в Україну

Водночас багато чиновників, дипломатів і політиків у розмовах з CNN заявили, що, на їхню думку, президент Франції Емманюель Макрон є головною проблемою, оскільки Париж не бажає “вказувати пальцем на Росію”.

Чиновники ж із Данії, Нідерландів, Австрії та Швеції висловили сумніви щодо “Компасу”. Вони вважають, що війська швидкого розгортання можуть ніколи не знадобитися Євросоюзу, а гроші на них будуть витрачені даремно.