Технології

Apple звинувачують у накрутці рейтингу додатків у App Store

Apple Podcasts

З вересня цього року Apple дозволила користувачам оцінювати свої програми в App Store. У “подкастів” тут же обвалився рейтинг, але потім він загадковим чином в найкоротші терміни виріс. Розробник Коста Елефтеріу вважає, що компанія може маніпулювати оцінками для своїх програм.

Як зауважив Коста Елефтеріу, ще 8 жовтня оцінка програми “подкасти” в App Store була 1,8, але за місяць вона надзвичайно швидко зросла до 4,7.

Читайте також:  Приватний астронавт зняв Землю з космосу на iPhone [ФОТО]

На запит видання The Verge компанія Apple підтвердила, що з релізом iOS 15.1 додаток «подкасти» почало пропонувати користувачам оцінити його і написати свій відгук. Це звичайна практика, яка використовується багатьма розробниками за допомогою стандартних інструментів самої Apple. Ось тільки самі відгуки викликають питання.

Відгуки Apple

І Коста Елефтеріу, і співробітники The Verge помітили, що у «подкастів» величезна кількість негативних відгуків, де користувачі скаржаться на проблеми з інтерфейсом, баги і в цілому роботу програми. Якщо ж дивитися на позитивні оцінки, то багато з них містять коментарі, адресовані конкретним авторам подкастів.

З чого випливає висновок, що люди просто не розуміють, що саме їх просить оцінити Apple, через що оцінка в App Store ніяк не пов’язана з самим додатком. Для порівняння, У інших популярних програм для прослуховування подкастів, таких як Overcast і PocketCasts, переважна більшість відгуків відноситься безпосередньо до самого додатку.

Читайте також:  Квантовий комп'ютер займеться пошуком позаземного життя

Варто відзначити, Коста Елефтеріу – це той самий розробник, який створив додаток клавіатури з підтримкою введення свайпом для смарт-годин Apple Watch, після чого Apple видалила його з App Store, створивши власний аналог.