Авто

В Ізраїлі збудували безпілотний шестиколісний всюдихід для військових

Elbit Systems

Ізраїльська оборонна компанія Elbit Systems і виробник військових робототехнічних систем Roboteam представили безпілотний всюдихід Rook з колісною формулою 6×6. Самохідний візок відноситься до класу UGV (Unmanned Ground Vehicle, або наземних роботизованих комплексів) і призначений для доставки боєприпасів, евакуації поранених і збору розвідданих.

Rook UGV спроектований з нуля як багатофункціональна роботизована тактична платформа, відповідна жорстким військовим стандартам (наприклад, американському MIL-STD-810G, що оцінює стійкість обладнання до різних видів впливу).

Читайте також:  Звідки імпортують вживані автівки в Україну: данні дослідження

У всюдихода модульна конструкція, що дозволяє змінювати пошкоджені компоненти в польових умовах без спеціальних технічних навичок, і гібридна конфігурація батарей, що забезпечує вісім годин руху зі швидкістю 30 кілометрів на годину.

Elbit Systems

Безпілотник здатний перевозити вантаж, рівний власній масі (1200 кг), а завдяки повному набору сенсорів може пересуватися навіть у повній темряві.

Управління реалізовано через фірмовий програмний комплекс Torch-X RAS або контролер Rocu-7 з дальністю зв’язку до кілометра. Долати складні ділянки всюдиходу допомагають дорожній просвіт в 240 міліметрів. Також він вміє розвертатися на місці і підійматися на 60-відсоткові ухили (31°).

Ще робота навчили рухатися по заздалегідь заданому маршруту, слідувати за людиною і вибудовуватися в конвой з іншими машинами. Самохідні візки типу Rook UGV передбачається використовувати для доставки вантажів, евакуації поранених, а також для збору розвідданих при піддержі літаючих безпілотників (VTOL). Але головне – на них можна ставити різне озброєння, і тоді Rook перетвориться в бойову платформу.