Політика

МВС: Необхідності вводити НП на кордоні немає

Призов в армію

Поки що необхідності оголошувати надзвичайний стан немає, але парламент має бути готовий це зробити, каже Монастирський.

В Україні немає необхідності вводити надзвичайний стан у прикордонних областях через міграційну кризу в Білорусі. Про це заявив глава МВС Денис Монастирський у ході години питань до уряду у Верховній Раді у п’ятницю, 19 листопада.

“Оцінка всього комплексу ризиків та загроз міграційної кризи спонукає до висновку: у разі потреби Верховній Раді потрібно бути готовою розглянути питання про запровадження надзвичайного стану положення у прикордонних областях або у прикордонних районах відповідних прикордонних областей. Зараз поки що такої необхідності немає”, – сказав він. .

Читайте також:  Рейтинг Байдена оновив антирекорд

Міністр також розповів про підготовку до захисту кордонів. Наразі визначено 10 потенційних ділянок, протяжністю близько 270 км.

“З метою належного реагування на міграційну кризу проведено засідання РНБО. Залучено до чергування авіація МВС – це до 15 вертольотів, два літаки, 44 БПЛА. Проведено командно-штабні навчання”, – повідомив Монастриський.

Також за два тижні заплановано польові навчання на кордоні.

“До охорони держкордону ми будемо задіювати тактику ешелонного прикриття: перший склад ешелону буде без зброї, тільки із захисними засобами. У разі агресивних дій порушників кордону для другого ешелону передбачено використання спеціальних засобів та зброї”, – повідомив він.