Технології

Intel завершила продаж свого модемного бізнесу Apple, втративши мільярди

Intel modem

Корпорація Intel оголосила 2 грудня про завершення продажу компанії Apple більшої частини свого бізнесу модемів для смартфонів. Про цю оборудку вартістю $1 млрд було оголошено в липні 2019 року, слідом за заявою Qualcomm і Apple про укладення мирової угоди. Як було заявлено раніше, згідно з угодою, 2200 співробітників Intel перейшли в Apple; остання також отримала інтелектуальну власність, обладнання і 17 000 патентів на бездротові технології: починаючи від стандартів стільникового зв’язку до модемів. Продаж частини бізнесу дозволить Intel зосередитися на розробці промислових технологій для мереж 5G, а також на випуску модемів для таких пристроїв, як ПК, Інтернет речей і для автономних транспортних засобів.

Ця угода принесе Intel не більше $ 500 млн “чистими”, але, що важливіше, дозволить істотно скоротити збитки. В інтерв’ю Yahoo! Finance виконавчий директор Intel Роберт Свон (Robert Swan) пояснив, що маючи лише одного клієнта в сегменті смартфонів компанія не змогла б заробляти достатньо на продажу модемів, щоб триматися за цей бізнес, а динаміка перенасиченого мобільного ринку не дозволяла живити ілюзії щодо майбутнього.

Читайте також:  Глава Xiaomi розповів, як компанія вирішила відмовитися від комплектних блоків живлення

Intel продала свій бізнес з випуску модемів для смартфонів, зазнавши збитків у кілька мільярдів доларів, — про це заявив американський виробник чіпів в п’ятницю в суді, стверджуючи, що конкурент в особі Qualcomm витіснив його з ринку. Intel подала скарги до Апеляційного суду США, де Qualcomm намагається скасувати прийняте проти неї антимонопольне рішення після того, як Федеральна торгова комісія США (FTC) порушила справу. Intel, чиї керівники давали свідчення на суді у минулу п’ятницю, стверджує, що рішення FTC має залишитися в силі. Очікується, що апеляційне провадження почнеться в січні.

У своєму рішенні на 233 сторінках, винесеному в травні, окружний суддя США Люсі Кох (Lucy Koh) написала, що практика ліцензування патентів Qualcomm задушила конкуренцію в деяких сферах ринку модемних чіпів для смартфонів. Суддя розпорядилася, щоб компанія, що базується в Сан-Дієго, переглянула свої ліцензійні угоди, знизивши грошові винагороди до розумного рівня.

Читайте також:  Samsung розповіла про подальшу долю популярної серії смартфонів

У своєму судовому позові і супутньому повідомленні в блозі, опублікованому в п’ятницю, Intel заявила, що була витіснена з ринку через практик Qualcomm. «Ми інвестували мільярди доларів, найняли тисячі людей, придбали дві компанії і створили новаторські продукти світового класу, які в кінцевому підсумку потрапили в провідні смартфони Apple, включаючи самий останній випущений iPhone 11, — написав генеральний юридичний консультант Intel Стівен Роджерс (Steven R. Rodgers). — Але коли все було сказано і зроблено, Intel не змогла подолати штучні і непереборні бар’єри для чесної конкуренції, створювані схемами Qualcomm, і була змушена покинути ринок в цьому році».

Читайте також:  Panasonic представила голографічний дисплей для автомобілів нового покоління

Qualcomm продовжує відкидати звинувачення Федеральної торгової комісії, а інші органи влади США закликали апеляційний суд призупинити виконання рішення FTC проти компанії. У липні Пентагон і Міністерство енергетики заявили, що Qualcomm є «надійним» постачальником технологій 5G і компанію «неможливо замінити» у короткостроковій перспективі, якщо вона збанкрутує.

Джерело: businessinsider.com