Технології

Apple дозволила користувачам самостійно ремонтувати iPhone

iPhone 12 ремонт

Apple несподівано анонсувала програму Self Service Repair-вона дозволяє виконувати “домашній” ремонт фірмової техніки без втрати гарантії. Компанія розкрила терміни і географію первинного запуску програми, в рамках якої користувачі зможуть безпосередньо придбати оригінальні комплектуючі для своїх гаджетів.

Спочатку скористатися програмою Self Service Repair зможуть власники смартфонів iPhone 12 і iPhone 13 на території США. Пізніше Apple планує поширити можливість самостійного ремонту і на комп’ютери Mac з процесорами M1, включаючи MacBook Air, MacBook Pro 13 і iMac з діагоналлю дисплея 24 дюйма. Примітно, що такий ремонт не анулює гарантію на гаджет, якщо не призведе до поломки пристрою.

Придбати необхідні оригінальні комплектуючі можна буде на офіційному сайті компанії. Очікується, що в онлайн-магазині будуть представлені понад 200 найменувань, включаючи інструменти для виконання ремонту.

В першу чергу Apple планує запропонувати дисплеї, камери і акумулятори для смартфонів. Надалі очікується розширення асортименту.

Компанія також надасть користувачам необхідні інструкції, завдяки яким здійснити ремонт можна буде без допомоги Сервісного центру. Запуск програми запланований на початок 2022 року. Про можливість її появи в інших регіонах компанія оголосить пізніше.