Подорож за досвідом

Інноваційний туризм: Подорож за досвідом

Без перебільшень, діловий туризм можна назвати найдавнішим видом поїздок. Негайно після того як людина випросталася, скинула шерсть і навчилася вести комерційну діяльність, вона взялася регулярно навідуватися до сусідів з метою виміняти що-небудь потрібне на щось корисне. Тенденцію продовжили місіонери, мореплавці і першовідкривачі во славу європейських монархій, різноманітні купці і комерсанти … словом, до 21 століття людство непогано налагодити механізм ділових поїздок, і сьогодні цим займається ціла гілка індустрії туризму.

Поняття “бізнес-тур” і “діловий туризм” міцно закріпилися в сучасному діловому лексиконі. Ділові поїздки з року в рік знаходять все більшу популярність серед українців. Діловий туризм залишається галузею економіки, яка найбільш динамічно розвивається. Ще в 2013 році видатки на ділові поїздки у світі склали більше 1,1 трлн. доларів, і ця цифра продовжує впевнено рости в 2015 році. Тенденція зростання ринку ділового туризму актуальна і для України – навіть незважаючи на кризу.

Велика частина витрат по географічному розподілу припадає на декілька домінуючих ринків. Фактично 2/3 від усього обсягу видатків на бізнес-поїздки витрачаються в США, Китаї та ряді країн Західної Європи (Німеччина, Великобританія, Франція, Італія, Іспанія). 38% світового ділового туризму припадає на Азіатсько-Тихоокеанський регіон. У топ-10 ринків бізнес-тревел за темпами зростання в 2015 році входить Китай, Німеччина, Індія, США, Південна Корея, Австралія, Канада, Бразилія, Франція.

Бізнес тури в Китай – це прекрасна можливість для зростання і розвитку бізнесу. Китай славиться на весь світ своєю розвиненою економічною сферою. Технічний прогрес дозволяє багатьом компаніям вийти на світовий ринок, що викликає великий інтерес до цієї країни з боку інвесторів і різних бізнесменів з інших країн, тому бізнес тур стає досить популярним способом для встановлення дипломатичних відносин з китайськими компаніями, пов’язаних з різними напрямками.
Діловий туризм в Китай охоплює обширний спектр подорожей. Це і індивідуальні поїздки на переговори, і корпоративні “контрактні” виїзди, і візити на виставки, і відвідини семінарів, конгресів і конференцій – загалом, все те, з чого комерційне підприємство зможе витягти пряму фінансову вигоду. Поруч з традиційними бізнес поїздками і шоп-турами, з’являються і нові підвиди такого виду подорожей. Наприклад, інноваційний туризм і чайні тури.

Інноваційний туризм – це ділові поїздки для вивчення інновацій у різних сферах – такий собі мікс трьох ключових складових. У класичному розумінні, це подорож, під час якого можна познайомитися з визначними пам’ятками, культурою, історією країни. Друга складова – це навчання, придбання нових знань і отримання досвіду і порад. Якийсь бізнес консалтинг. Третя складова – бізнес, який включає спілкування з колегами по індустрії та отримання цінних контактів.

Кожен бізнесмен замислюється, як зробити свій бізнес ефективним і шукає нові шляхи і рішення. Можна піти в книгарню, купити книги і шукати поради в літературі. Або почати вчитися у відомих викладачів бізнес шкіл і отримати теоритические знання. Можна звернутися до бізнес-консультантів за допомогою.

Інноваційний туризм передбачає, що всі ті речі з книг, промов і рад професорів і бізнес-консультантів ви можете отримати з досвіду компаній, які вже працюють на ринку. Задати питання і своїми очима подивитися на роботу великих підприємств і лідерів галузі, тим самим знайти нові рішення для власного бізнесу. Ноу-хау, інноваційні ідеї, як потроєна система, як влаштована логістика та мерчендайзинг – це не знання із застарілих підручників, а приклади з реального досвіду.

У кожної великої китайської компанії є своя модель ведення бізнесу, яка останнім часом враховує і європейські підходи. Організація виробничих процесів та управління персоналом з урахуванням азіатського і європейського досвіду буде корисним вітчизняним бізнесменам.

Кожен регіон має свою чітку специфікацію. Наприклад, у внутрішній Монголії розташовані найбільші заводи з виробництва молочних продуктів. Так як молоко не популярний і не традиційний напій для китайців, його споживання було мінімальним. Але після державної програми з популяризації молочних продуктів серед населення за 20 років у цьому регіоні було побудовано два найбільших молочних заводи в Китаї, які за обсягом продукції є найбільшими в світі. Під час таких бізнес поїздок, “туристи” можуть не тільки побачити сучасні технології, але і весь процес виробництва. Безсумнівно, досвід східних партнерів буде вкрай корисний для максимально ефективного розвитку потенціалу нашої країни.

Найбільш популярні міста для бізнес-туризму є Гонконг, Пекін, Гуанчжоу. Географія поїздок залежить від цілей. У Пекіні зосереджені всі державні і компанії, в Шанхаї представлені компанії фінансового сектора, Шеньчжень славиться своїм виробництвом та експортом, а також великою кількістю компаній виробництва електроніки, легка промисловість і центр торгівлі зосереджені в Гуанчжоу, а в Ченду – зростає сегмент IT-компаній.

Інноваційний туризм не спрямований на покупки або укладання контрактів. Основна мета цих поїздок полягає в обміні досвідом та напрацювання ділових контактів.

Чайний туризм – це ще один новий і динамічно розвивається підвид туризму в Максимальний пік популярності припадає на сезон збору чаю. Програма вириває з повсякденної реальності і занурює в життя пов’язане з чаєм, його збором, сушінням, відвідуванням заводом з виробництва чаю. Ці поїздки в Піднебесну користуються популярністю серед людей, пов’язаних з торгівлею чаєм, і дозволяють збагатити свої знання (певне підвищення кваліфікації). Не менш популярний даний напрямок і серед людей, які займаються різними духовними практиками, цигуном, йогою, бойовими мистецтвами. Сьогодні фінансово успішні люди, які вже побували на всіх континентів і шукають унікальні тури, також віддають перевагу чайним турам.

Так як китайські бізнесмени дуже високо цінують зарубіжних партнерів і прагнуть розвивати з ними взаємовигідні відносини, то популярними стають не тільки проведення різних конференцій і виставок, а й інші види бізнес-поїздок. Бізнес тур в Китай дозволяє налагодити необхідні ділові контакти в колах бізнесу Китаю, що багато в чому сприяє розвитку бізнесу різних напрямків. Не секрет, що розмір прибутку компанії залежить не тільки від розробки правильної маркетингової стратегії, але й від уміння встановлювати довірчі відносини з бізнес партнерами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *