Авто

З’явилися подробиці про Toyota Prius наступного покоління

Неофіційний рендер нового Toyota Prius

В ході заходу Toyota E-Volution, присвяченого прем’єрі електрокара bZ4X в США, були озвучені подробиці про наступний Prius. Нову генерацію моделі представлять через рік і, як обіцяють в компанії, вона стане потужнішою і економічнішою за попередника.

Зі зміною покоління в 2022 році Prius зазнає еволюційні зміни, а пізніше, в 2025 році, на ринок може вийти повністю нова модель: за однією з версій, це буде автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння, що працює на водні.

Читайте також:  Honda показала новий кросовер розміром із Hyundai Creta

У Toyota вже є розробки в області водневих автомобілів. Так, навесні цього року марка показала Corolla Sport з експериментальною установкою: 1,6-літровим турбомотором від GR Yaris з новою системою уприскування і паливопроводом. Замість бензину в ньому використовується стиснутий водень.

Втім, проблему шкідливих викидів ця технологія не вирішує: на відміну від “чистих” автомобілів на паливних елементах (як, наприклад, седан Toyota Mirai), вихлопом яких є вода, машини з таким агрегатом виділяють невелику кількість діоксиду вуглецю і оксиду азоту.

Prius актуального, четвертого покоління продається з 2015 року: він комплектується 1,8-літровим бензиновим двигуном, що працює по циклу Аткінсона, і електромотором.

Читайте також:  Lamborghini випустила крісла для геймерів

На передньопривідному Пріусі агрегати сумарно розвивають до 122 кінських сил, а версія AWD-e доповнена електромотором на задній осі потужністю 7,2 сили.