Авто

Електричний Kia EV6 встановив новий рекорд Гіннесса

Kia

Електричний кросовер Kia EV6 встановив новий рекорд Книги Гіннесса за найкоротшим часом зарядки на маршруті Нью-Йорк—Лос-Анджелес. Щоб перетнути країну, заводській команді знадобилося сім днів, з яких сім годин 10 хвилин і одну секунду машина була підключена до енергомережі. Цим результатом Kia на п’ять з половиною годин перекрила досягнення Tesla.

Навесні 2015 року Родні Хоук, Діна Мастраччі і Карл Різ на Tesla Model S P85D встановили рекорд Книги Гіннесса, який звучить так: найменший час зарядки, необхідний для перетину США на електромобілі.

Читайте також:  Mercedes-Benz показав нове покоління моделі SL

Виїхавши з Лос-Анджелеса в Нью-Йорк, вони витратили 12 годин 48 хвилин і 19 секунд на підживлення батарей. Тепер же Kia EV6 значно скоротив цей час-багато в чому завдяки 800-вольтової системі і більш ефективному витрачанню енергії.

При цьому EV6 їхав у зворотний бік (з Нью-Йорка в Лос-Анджелес), подолавши в цілому 4635,72 кілометра. Середній час зарядки хоч і склав менше 20 хвилин, в цілому ж до терміналів електрокар був підключений сім годин 10 хвилин і одну секунду.

Яку версію моделі взяли для рекордного заїзду, не уточнюється. Найбільше для цього підійшов би задньопривідний EV6 (229 К.С. і 350 Нм) з батареєю на 77,4 кіловат-години і орієнтовним запасом ходу близько 480 кілометрів, тобто самий далекобійний в сімействі.

Читайте також:  Mercedes-AMG One знову затримується

Для зарядки EV6 можна використовувати побутові розетки, настінні пристрої, а також термінали з напругою 400 і 800 вольт. В останньому випадку п’ятихвилинна зупинка забезпечить 100 кілометрів пробігу, а до 80 відсотків батарея наповниться всього за 18 хвилин. Крім того, EV6 вміє і віддавати енергію: від електрокара можна живити ноутбук, побутову техніку або похідний генератор.