Авто

Новий електрокар Renault у стилі ретро показали на відео

Renault Air4

В Instagram-акаунті Renault France опублікували короткий відео-тизер майбутнього концептуального електрокара Air4. Судячи з ролика, у нього будуть круглі фари в ретро-стилі, незвичайні ліхтарі і коробчастий кузов, що є відсиланням до хетчбеку 4L (Quatrelle), який випускався в період з 1961 по 1994 рік. Причому шоу-каром справа не обмежиться: вже через три роки французький автовиробник запустить Air4 у виробництво.

Чутки про те, що Renault 4L відродиться у вигляді електрокара, з’явилися ще на початку 2021 року. Тоді повідомлялося, що прем’єра новинки буде приурочена до 60-річного ювілею класичної моделі.

Читайте також:  Skoda розсекретила інтер'єр доступного седана Slavia

Відроджений 4L, він же Air4, буде являти собою субкомпактний електричний кросовер, який, швидше за все, отримає комерційну модифікацію у вигляді фургона.

Оригінальний Renault 4L виробляли в 28 країнах, продавали в 100 країнах, а його тираж за більш ніж 30 років перевищив вісім мільйонів примірників — модель вважається однією з найуспішніших в історії французької марки. Хетчбек комплектувався атмосферними бензиновими моторами об’ємом 603, 747, 782, 845, 956 і 1 108 кубічних сантиметрів.

В арсеналі Renault вже є один ретроспективний електрокар: в середині січня дебютував Сіті-кар, присвячений моделі R5. Його назвали “передвісником нової ери розвитку бренду” під назвою «Нова хвиля» (Nouvelle Vague).

Читайте також:  Xiaomi розповіла, коли запустить масове виробництво власних автомобілів

Він отримав характерний для R5 елемент-декоративну чорну решітку на капоті, яка імітує вентиляційний отвір на автомобілі з ДВС, хоча насправді під нею розміщений слот для зарядки. Серійний варіант R5 з’явиться на ринку не раніше 2023 року.