Політика

Криза міграції: Україна готується до ескалації

Мігранти

Ситуація на кордоні Польщі дає підстави прогнозувати ймовірну ескалацію на кордоні України та Білорусі, заявили у МВС.

Глава МВС Денис Монастирський у телефонній розмові з комісаром ЄС із внутрішніх справ Ільвою Йоханссон обговорив взаємодію на тлі загострення ситуації на кордонах союзу. Про це повідомляє прес-служба МВС у вівторок, 16 листопада.

Монастирський наголосив, що Україна зацікавлена ​​у розширенні співробітництва з ЄС для протистояння загрозам гібридного характеру у майбутньому.

Читайте також:  Новий спікер ВР назвав причину відставки Разумкова

“Ми розглядаємо ситуацію на білорусько-польському кордоні у контексті стратегії Кремля на ослаблення Євросоюзу”, – сказав міністр.

За його словами, нинішня ситуація на кордоні Польщі дає підстави прогнозувати ймовірну ескалацію та нарощування нелегальної міграції на кордоні України та Білорусі.

Глава МВС України наголосив на доцільності використання другої фази проекту “Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні”, щоб посилити охорону українсько-білоруської ділянки кордону та покращити матеріально-технічну базу прикордонників.

Нагадаємо, що раніше семеро польських поліцейських постраждали під час атаки мігрантів. Мігранти, намагаючись прорватися через кордон, кидали предмети у польських правоохоронців – двоє зазнали травм голови.