Політика

Росія випробувала у космосі нову зброю – Держдеп

Ураження супутників

Москва провела випробування протисупутникової зброї проти одного зі своїх супутників, поставивши під загрозу космічні місії низки країн, заявили у Держдепі.

Росія в понеділок, 15 листопада, провела випробування протисупутникової зброї, після чого з’явилися сотні тисяч фрагментів космічного сміття, яке загрожує Міжнародній космічній станції (МКС). Про це заявив представник Держдепартаменту США Нед Прайс.

“Росія безрозсудно провела руйнівне випробування протисупутникової зброї проти одного зі своїх супутників. У результаті з’явилося понад 1500 уламків, що знаходяться під наглядом, і сотні тисяч фрагментів дрібнішого космічного сміття, що загрожує тепер інтересам усіх країн”, – зазначили у Держдепі.

Читайте також:  У РФ не бачать сенсу в переговорах з Києвом

При цьому Прайс наголосив, що Москва не попередила Вашингтон про випробування.

У Пентагоні також висловили стурбованість діями РФ, пише Washington Times. Глава космічного командування США генерал армії Джеймс Дікінсон заявив, що протисупутникова зброя, яка розробляється РФ, може становити загрозу для Штатів.

Нарешті, із заявою виступив голова Держдепу Ентоні Блінкен, який акцентував на тому, що “Росія, незважаючи на свої заяви про те, що вона проти розміщення зброї в космічному просторі, готова поставити під загрозу довгострокову стабільність у космосі і безрозсудними діями та безвідповідальною поведінкою поставила під ризик дослідження та освоєння космосу усіма країнами”.

Читайте також:  Кулеба оцінив можливість нападу РФ на Україну

Держсекретар закликав усі космічні держави об’єднатися та відповісти РФ на її дії.

Як відомо, генеральний директор Роскосмосу Дмитро Рогозін проведе у вівторок зустріч із представниками NASA, які прибули до Москви. Тепер до порядку денного включено питання зближення МКС із космічним сміттям.