Технології

SpaceX випустила квадратну тарілку для супутникового інтернету

Квадратна тарілка Starlink

Компанія SpaceX продовжує послідовно розвивати свою систему супутникового інтернету Starlink. Вона представила більш компактний і легкий варіант приймаючого пристрою, ніж попередня кругла тарілка.

Під час запуску бета-версії супутникового інтернету Starlink в жовтні 2020 року компанія SpaseX пропонувала базовий набір, в який входила сама тарілка шириною в 23 дюйма, обладнання для її установки, необхідні кабелі і Wi-Fi маршрутизатор. Загальна вартість комплекту становила $ 499, а абонентська плата за безпосередньо доступ до Інтернету — $99 на місяць.

Читайте також:  Надійність SSD-накопичувачів виявилася під питанням

Квадратна тарілка Starlink

Прямокутний приймач має всього 12 дюймів в ширину і 19 дюймів в довжину. При цьому обладнання важить майже в два рази менше першої версії. Новий пристрій вже отримав схвалення від Федеральної комісії зі зв’язку США.

Президент SpaceX Гвінн Шотвелл заявила, що нові тарілки будуть більш рентабельними. З самого старту проекту кожен комплект обладнання для прийому супутникового сигналу коштував компанії $3000. Це означало, що SpaceX продавала його в збиток. Нова розробка дозволить скоротити вартість обладнання більш ніж в два рази-до $1300.

Прямокутна тарілка поставляється з маршрутизатором MU-MIMO 3×3, який не має вбудованого порту Ethernet, як його попередник. Придбати адаптер Ethernet можна за окрему плату, якщо є необхідність підключати пристрої за допомогою кабелів. Для клієнтів вартість нового виду приймаючого обладнання буде такою ж, як і у початкового варіанту з круглою тарілкою.

Читайте також:  Google визнала проблему в новому смартфоні Pixel 6 Pro

У покупців нового комплекту обладнання для супутникового інтернету з’явилося більше можливостей для установки його в своєму будинку. Керівництво користувача пропонує нові типи стовпів для кріплення до бічних стін будинку, а також додатковий довгий вертикальний стовп, який можна вкопати в землю.

Ілон Маск зазначив, що влітку цього року у супутникового інтернету Starlink було 69 420 активних користувачів. Він спрогнозував, що вже через рік компанія зможе домогтися показника в 500 000 активних користувачів.