Технології

Створено аналог Wi-Fi на основі швидких нейтронів

Зв'язок

Нове дослідження об’єднаної групи вчених з Британії та Словенії дозволило відкрити новий спосіб передачі інформації по бездротовому зв’язку. Для цього використовуються нейтрони, які виділяються в результаті розпаду радіоактивних ядер. Такий метод має ряд переваг в порівнянні зі звичною технологією Wi-Fi.

Сучасні мобільні пристрої для з’єднання по бездротовому зв’язку використовують електромагнітне випромінювання, проте рівень сигналу значно послаблюється, коли проходить через різні матеріали, особливо через метали.

Читайте також:  ASUS випустила безконтактний лазерний аналізатор для овочів та фруктів

Автори дослідження вирішили виміряти спонтанне випромінювання швидких нейтронів, яке відбувається при розпаді радіоактивного ізотопу Каліфорнія-252. Потім було послідовно закодовано кілька різних прикладів інформації: слово, буква і випадкове число. Для цього дані перевели в модуляцію нейтронного поля, а потім спробували декодувати отриманий сигнал на ноутбуці.

Схема нейтронного зв'язку

Тест був зроблений таким чином, щоб максимально виключити людський фактор. Вчені не знали, яке число буде закодовано і передано, оскільки воно було вибрано за допомогою генератора випадкових чисел. Коли відомості передали по новій нейтронного зв’язку на ноутбук, то в результаті декодування всі тести передачі інформації показали стовідсоткову успішність.

Читайте також:  ШІ-алгоритм Adobe змінює емоції людей на відео [ВІДЕО]

Передбачається, що нова технологія може знайти застосування в морських спорудах, а також системах безпеки ядерних реакторів. Будь-яким місцям, де потрібно звести до мінімуму кількість отворів для прокладки кабелів зв’язку, буде корисна нова технологія. Використання нейтронів може привести до того, що отвори для кабелів зв’язку і зовсім не знадобляться. Новий метод також дозволить організувати комунікацію в аварійній ситуації, коли потрібно контактувати з об’єктом, куди не проникають електромагнітні хвилі.