Технології

Просунутий дрон сіє рослини і доглядає їх [ВІДЕО]

XAG v40

Китайська компанія XAG розробила новий модульний дрон v40, призначений для використання в сільськогосподарській сфері. Унікальність новинки в тому, що вона використовує два поворотних ротора для збільшення дальності польоту і ефективності обприскування.

Пристрій поставляється з 16-літровим резервуаром для рідини, яку можна використовувати для обприскування посівів різними гербіцидами або пестицидами. Також в комплекті йде 25-літровий контейнер для гранульованого насіння з розпилювальним соплом внизу.

Читайте також:  Названо точну дату анонсу Samsung Galaxy S22

Класичні мультикоптери можуть рухатися в чотирьох напрямках, змінюючи розподіл тяги між чотирма або більше несучими гвинтами з фіксованим кутом нахилу. Однак дрон V40 від XAG має тільки два ротори, але він здатний нахиляти їх вперед і назад по відношенню до важелів. Виробник стверджує, що така система більш енергоефективна, ніж традиційні аналоги.

Поки компанія не надала даних про тривалість польоту без підзарядки, проте аналогічні дрони компанії Zero Zero Robotics можуть літати на одному заряді акумулятора протягом 50 хвилин. У свою чергу, Квадрокоптери зазвичай рідко літають більше 30 хвилин без зупинки.

Форсунки для розпилення розташовані під двома роторами. Завдяки цьому рідина розпорошується більш сфокусовано, дозволяючи витрачати даремно менше хімікатів, оскільки вони потрапляють безпосередньо на рослини.

Читайте також:  Шахраї підробили голос для крадіжки $ 35 мільйонів

У V40 є вбудований Бортовий GPS і звернений вниз модуль радара місцевості. Свою роботу дрон починає з обльоту поля, відображаючи його межі і географічні особливості.

Згодом ці дані використовуються для виконання робіт з обприскування або посіву. За допомогою радіолокаційної системи дрон уникає зустрічі з будь-якими можливими перешкодами, завдяки чому може працювати в автоматичному режимі. При бажанні власники можуть взяти управління пристроєм на себе, використовуючи фірмовий пульт.

Ціну компанія повідомляє тільки потенційним покупцям.