Технології

Вперше випробувано безракетну кінетичну систему запуску в космос [ВІДЕО]

SpinLaunch

З самого початку космічної ери відправка людей і обладнання в космос здійснюється за допомогою ракет. Для цього потрібна колосальна кількість палива, яке виділяє багато шкідливих речовин в атмосферу. Стартап SpinLaunch розробив унікальну кінетичну систему запуску в космос, що відправляє традиційні ракети в минуле.

Дослідження альтернативних систем запуску супутників і космічних кораблів на орбіту Землі компанія веде з 2015 року. Нова технологія заснована на гігантському прискорювачі з електроприводом.

Читайте також:  Блогер про iPhone 13 Pro Max: складно зламати, ще складніше полагодити [ВІДЕО]

Її використання дозволить скоротити споживання палива в чотири рази, а фінансові витрати — в десять разів в порівнянні з класичними запусками ракет. Також нова система може прискорити процес запуску на орбіту, дозволяючи робити пуски по кілька разів на день.

Розробка компанії SpinLaunch являє собою суборбітальний прискорювач. Він складається з вертикальної вакуумної камери у формі диска, діаметр якого близько 100 метрів. У ній використовується трос з вуглецевого волокна, який може розганяти снаряд до швидкості в 8047 км/год. Цей показник у багато разів вище швидкості звуку.

SpinLaunch

Існує і більша система. Орбітальний прискорювач L100 буде працювати за аналогічним принципом і розробляється для запуску супутників масою до 200 кг. Компанія заявляє, що сучасні конденсатори, мікросхеми і резистори, які використовуються в супутниках, дозволять їм витримати сильний тиск в 10000 g в швидко обертається пусковий камері.

Читайте також:  В Австралії провели захоплюючі гонки швидкісних літаючих машин

SpinLaunch

SpinLaunch вже завершила перший випробувальний політ на своїй базі в Нью-Мексико. Прототип транспортного засобу успішно досяг надзвукових швидкостей після запуску з суборбітального прискорювача. Подальші випробувальні польоти триватимуть у 2022-му. Компанія експериментуватиме з різними видами супутників, космічних кораблів і різною швидкістю запуску. Перші комерційні запуски вона планує почати в кінці 2024 року.