Технології

Вікно нового покоління може блокувати сонячне теплоc

Сонце

Спільна робота вчених з Сінгапурського технологічного університету Наньян та ізраїльського Єврейського університету в Єрусалимі дозволила розробити новий матеріал для виробництва електрохромних вікон. Технологія дозволяє блокувати надходить сонячне тепло, при цьому залишаючи вікно повністю прозорим.

Сучасні електрохромні скла працюють наступним чином: у міру надходження тепла скло тонується і стає темніше. Такі вікна блокують видимий спектр сонячного світла, але далеко не завжди блокують інфрачервоний спектр — джерело тепла.

Читайте також:  Розумний годинник BYD вміє віддалено керувати автомобілем

Розроблене покриття для вікон складається з недорогої суміші діоксиду титану, триоксиду вольфраму, неодиму ніобію і оксиду олова. Воно наноситься на звичайне віконне скло і підключається до електрики.

Коли потрібне додаткове тепло, яке дає сонячне світло, наприклад, взимку, матеріал можна відключити. Таким чином, все інфрачервоне випромінювання буде потрапляти всередину будівлі. У теплі місяці можна підключити живлення, і пристрій запрацює. До 70% вхідного інфрачервоного випромінювання буде блокуватися, при цьому до 90% прозорості буде збережено.

Новий матеріал на 30% ефективніше існуючих електрохромних вікон, але при цьому дешевше у виробництві. Технологія буде незамінна для жителів помірного клімату, коли в залежності від сезону мешканцям будівлі потрібно буде регулювати втрати або приплив тепла. У спекотні місяці використання подібних вікон дозволить значно заощадити енерговитрати на кондиціонування приміщення.

Читайте також:  Wi-Fi 7: дата анонсу та перші подробиці про новий стандарт

Джерело: eurekalert