Авто

Автовиробників можуть змусити оснащувати нові моделі алкозамками

За кермом

Конгрес США всерйоз задумався про те, щоб зобов’язати виробників автомобілів в штатному порядку обладнати все нові моделі так званими алкозамками — пристроями, які не дозволяють запустити двигун без попереднього проходження ідентифікації водія і перевірки його стану з використанням безконтактного індикатора парів етанолу. Якщо концентрація алкоголю в повітрі, що видихається виявиться вище норми, запуск мотора буде заблокований.

Як повідомляє агентство Associated Press, обов’язкова установка алкозамків є лише одним із заходів американської влади, спрямованих на підвищення рівня безпеки на дорогах на тлі зростаючого числа жертв.

За даними Національного управління з безпеки дорожнього руху США (NHTSA), щорічно з вини нетверезих водіїв гине близько 10 000 чоловік, що становить майже 30 відсотків усіх дорожньо-транспортних пригод зі смертельними наслідками.

Читайте також:  Відео: Tesla Model Y і Volkswagen ID.6 Crozz зіштовхнули лоб в лоб заради краш-тесту

Конгресмени мають намір знайти високотехнологічний спосіб утримати людей від водіння автомобілів в стані алкогольного сп’яніння, тому алкозамки можуть стати обов’язковими вже з 2026 року.

У разі прийняття відповідного закону Мінтранс США протягом п’яти років буде шукати відповідну технологію для масового застосування на автомобілях. На програму підвищення безпеки дорожнього руху з американського бюджету виділена рекордна за останні десятиліття сума-близько 17 мільярдів доларів.