Економіка

Прийнято підсумковий документ саміту щодо клімату

Зміна клімату

Через суперечності між делегаціями двотижнева конференція, яка мала завершитися у п’ятницю, тривала на добу довше.

У Глазго, Шотландія, на 26-й Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP26) представники близько 200 держав підписали підсумкову заяву. Про це ввечері у суботу, 13 листопада, повідомив голова саміту, член британського кабінету міністрів Алок Шарма, пише ТАСС.

“Я вибачаюсь перед усіма делегатам за те, як проходив цей процес, і глибоко шкодую з приводу змін, внесених до тексту підсумкової заяви в останню хвилину. Я розумію сильне розчарування, проте, як зазначали і ви, було життєво важливо захистити цей пакет документів від загрози незатвердження”, – сказав політик.

Читайте також:  Зростання боргів із зарплат становить 50%

Так, у документі зазначено, що розвинені країни до 2025 року мають як мінімум подвоїти свій колективний внесок у фінансування адаптації до зміни клімату порівняно з рівнями 2019 року. При цьому про конкретні механізми компенсації збитків біднішим країнам, які вже страждають від глобального потепління, не йдеться.

Крім того, вперше у заяві прописали необхідність вирішення проблеми вугілля та викопного палива, які є причиною переважної більшості викидів парникових газів. Однак у результаті цей пункт був сильно ослаблений під тиском кількох країн, зокрема Індії та Китаю.

Наприклад, угода рекомендує “поступово скорочувати” використання вугілля без системи вловлювання вуглекислого газу та неефективних субсидій на викопне паливо, а не “поетапно відмовлятися” від нього, як вирішили спочатку.

Читайте також:  Озвучено витрати України на оборону у 2022 році

За даними видання, через протиріччя між делегаціями двотижневий саміт, який мав завершитись у п’ятницю, продовжився на добу.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, коментуючи журналістам підсумкову заяву, сказав, що обговорені заходи “вітаються, але їх недостатньо”.