Суспільство

Дослідники з’ясували, яку музику люди слухають упродовж дня

Музика

Данські вчені з Орхуського університету вивчили базу даних музичного сервісу Spotify і проаналізували понад два мільярди пісень. Використовуючи спеціально розроблені комп’ютерні алгоритми, дослідники з’ясували, які пісні люди вважають за краще слухати в різний час дня. Виявилося, що існує чітка закономірність.

Згідно з результатами дослідження, в ранкові години і до полудня люди віддають перевагу більш енергійним і щасливим пісням. З 12:00 до 14:00 більшість слухає танцювальні хіти, в яких простежується чіткий ритм. У післяобідній час зазвичай вибирають пісні, які мають таку ж енергійність, як і мюзикли. У період з 20:00 до 23:00 люди вибирають клубну музику, у вихідні дні цей час може досягати навіть до 03:00 ранку. У нічний час користувачі сервісу воліють в основному суміш швидких і повільних пісень, але в цілому більш тихих за звучанням.

Після проведення подібного аналізу вчені розробили свій плейлист. Його запропонували прослухати 253 учасникам. Дві третини з них схвалили список треків і повідомили, що слухали зазначені пісні в той час, коли вони їм були запропоновані.

Автори проекту не поділилися повною версією свого плейлиста, але дали пораду для ідеального початку дня. Ранок варто почати з треків Our House від Madness або I’m Believer від The Monkees. В обід вони рекомендують послухати мюзикл Mamma Mia, а вечір провести з треком Porcelain від Moby або Purple Rain від Prince.