Технології

У Таїланді розпочала роботу найбільша у світі плавуча сонячна електростанція

Сіріндхорн

Плавуча сонячна ферма на греблі «Сіріндхорн», розміром приблизно 70 футбольних полів, почала виробляти електроенергію в Таїланді.

Як повідомляє Interesting Engineering, посилаючись на прес-реліз Управління з виробництва електроенергії Таїланду, в Таїланді почала працювати сонячна гібридна система потужністю 45 МВт на греблі Сіріндхорн.

Ферма позиціонується як “гібридний” проект, так як вона здатна виробляти не тільки електроенергію від сонячних батарей протягом дня, але і гідроенергію від греблі. Вартість споруди склала 34 мільйони доларів.

Читайте також:  YouTube на тиждень перетвориться в магазин на дивані

Ферма має 145 тисяч панелей, зроблених з екологічно чистих матеріалів. Ще одна причина установки ферми на воді: гарантія того, що панелі не будуть занадто сильно нагріватися і залишаться на 15 відсотків більш ефективними, ніж якщо б вони були встановлені на суші.

Площа панелі, приблизно така ж, як у 70 футбольних полів, насправді займає всього один відсоток поверхні водосховища, але допомагає щорічно економити 460 000 кубічних метрів води, яка втрачається через випаровування.

Уряд Таїланду планує збільшити частку відновлюваних джерел енергії в енергоспоживанні до 35% до 2037 року. Як пообіцяв прем’єр-міністр Прают Чан-Оча на Конференції ООН зі зміни клімату, до 2050 року країна досягне вуглецевої нейтральності, випередивши раніше поставлену мету — 2065 рік.