Криптовалюти

Процесорам AMD загрожує дефіцит через криптомайнери

Майнінг

Цілком може статися, що незабаром придбати процесори AMD виявиться так само складно, як і відеокарти. Виною всьому можуть стати майнери, оскільки чіпи виявилися вкрай ефективними для видобутку набирає популярність криптовалюта Raptoreum.

Згідно з підрахунками, один процесор AMD Ryzen 5950x з хеш-швидкістю 4247 хеш/с дозволяє добувати 161 токенів Raptoreum в день. При обліку актуальної ціни цієї криптовалюти на біржах в день виходить близько $3,5, а за рік — приблизно $930, і все цього за допомогою єдиного чіпа.

Видобуток криптовалюти raptoreum оптимізований під використання ресурсів центральних процесорів. Особливо добре себе показують чіпи з великим об’ємом кеш-пам’яті третього рівня.

Читайте також:  Японські банки створюють справжню криптовалюту з грошовим забезпеченням

У випадку з Ryzen 5950x цей показник становить 64 МБ. При цьому у куди більш доступного Ryzen 9 3900x такий же обсяг кеш-пам’яті L3.

Ще більш вражаючі результати демонструють чіпи Epyc або Threadripper. Так, один Ryzen Threadripper 3970X з 128 МБ кеш-пам’яті L3 видає до 8587 хеш/с, дозволяючи добувати до 325 токенов в день, що еквівалентно приблизно $2559 в рік при збереженні нинішнього курсу.