Технології

Apple дозволить розпоряджатися акаунтами померлих. Як це працює?

Цифрова спадщина Apple

В iOS і macOS з’явиться функція “Цифрова спадщина”, яка забезпечить доступ до облікового запису користувача після його смерті. Розповідаємо, як це буде працювати.

Доступ по ключу і документу

До недавнього часу ситуація була такою: якщо власник гаджета Apple вмирав, родичі не могли отримати доступ до вмісту його iCloud без пароля від облікового запису. “Цифрова спадщина” вирішить цю проблему.

Користувач може призначити до п’яти осіб, які отримають доступ до всієї особистої інформації, що зберігається в iCloud: фотографій, документів, нотаток, резервних копій пристроїв і навіть історії покупок. Для активації режиму спадкоємцю досить показати ключ доступу і свідоцтво про смерть.

Читайте також:  Передплатити Apple Music вдвічі дешевше, ніж стандартна. Але підійде вона не всім

Як включити “Цифрову спадщину”?

Функція з’явиться на iOS і macOS. На смартфоні потрібно зайти в “Налаштування”, тапнуть по імені користувача і вибрати “Пароль і безпеку”. На комп’ютері необхідно відкрити “Системні налаштування” і перейти в розділ “Пароль і безпека”. Там побачите пункт Legacy Contact.

Цифрова спадщина Apple

Apple дозволить розпоряджатися акаунтами померлих

Якщо є “Сімейний доступ”, то вийде вибрати члена сім’ї зі списку. Після завершення процесу обраному спадкоємцю треба буде передати ключ доступу. Він може від нього відмовитися, але якщо погодиться — ключ автоматично збережеться на його пристрої.

“Цифрове спадщина” стане доступно після релізу iOS 15.2, зараз цей білд операційки знаходиться в стадії тестування. А на якій з версій macOS запрацює функція? Поки неясно.